Recenze přesného výsevného zařízení ASP-534

/files/image/ASP-534_.jpg

Přesný výsev na relativně malé ploše - typická úloha zelinářské zahrady. Pokud je ale realizován pomocí mechanizace, půjde spíš o větší zahradu... hodně větší....

Nicméně toto na první pohled zajimavé zařízení je sestaveno z 6ti samostatných výsevných jednotek, libovolně posunovatelných po základním nosiči nářadí ANN-527. Konstrukčně jde o jednotky s výměnnými kotouči (celkem dodáváno 11ks) pro výsev, zahrnutí a utužení vysetého osiva do půdy. Úplný popis z katalogového listu je zde. Tolik na úvod. Přes veliké pátrání se bohužel nepodařilo zajistit recenzi této sestavy v reálných podmínkách použití. Neobjevuje se ani v inzerátech. Secí stroj 11 SeXJ-125TS je na tom mnohem lépe. Byl totiž využíván i jako doplněk pro systém Vari a došel většího rozšíření. Je otázka, jestli přesný secí stroj ASP-534 byl kdy vyráběn sériově...? Takže nebudu napínat, přece jen se podařilo něco málo kolem této sestavy z praxe získat. Bohužel se však nejedná o celou sestavu, ale pouze o dílčí jednotku pro ruční výsev.

Výrobce je slovenská firma Mistral. Na fóru Našetraktory.cz jsem získal tyto recenze, budu citovat:

"Tak tento secí stroj nemám (míněno sestavu ASP-534) , ale úplně stejnou jdnotku jsem si půjčoval od souseda na setí řepy. Je to to samé, akorát připevněna T rukojeť na tlačení. No, nedokáži si to představit, že bych to měl tahat traktorem. Člověk sel ručně a musel to pořád hlídat, zda-li to dobře nabírá do těch vyměnitelných kotoučů. Zahrnování je vyřešeno řetízkem, což také není úplně ideální a při větší vlhkosti půdy se stávalo, že plastové kolečko vytahovalo semeno řepy z půdy ven."

"Sejacka potrebuje kvalitnu predsejbovu pripravu a nieje prilis vhodna na drobne vysevy. Na spolahlivu pracu by mala byt zaplnena do 1/3 - 1/2 vysevneho kotucika a poda by nemala byt prilis vlhka a musi byt kypra do hlbky do ktorej sa ide robit vysev. Pravdu povediec skor by som to pouzil do velkej zahrady, ale na pole radsej zohnat konsku sejacku."

Když už tedy byl znám výrobce a model secí jednotky, doufal jsem, že objevím nějaké další recenze na internetu....ale nenašel jsem nic.

Chtěl bych tedy, pokud máte uvedenou sestavu, nebo alespoň ruční výsevnou jednotku, aby jste se podělili se svými zkušenostmi. Díky.

Bookmark and Share

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat